05. 03. 2019
Domov   >   Kalendár

Cesta obnovy života a vzťahov

Projekt dlhodobého rozvoja Žilinskej diecézy

Chceme začať...

Modlitbou a pokáním

Pôstne obdobie je výbornou príležitosťou pre obnovu života.

Každý môže mať na tejto obnove účasť. Dať šancu modlitbe - vytvoreniu priestoru pre Boha, aby konal v mojom živote. Dať šancu štedrosti - tá viac menej drieme v každom z nás. Dať šancu zmene - prebudovať to, čo nefunguje.

Ďakujme spoločne za túto neustále sa opakujúcu príležitosť žiť náš život plnšie, zmysluplnejšie a radostnejšie.

Podporou dobrých nápadov vo farnostiach našej diecézy

Po Veľkej noci plánujeme predstaviť projektovú súťaž pre farnosti, v rámci ktorej sa budete môcť uchádzať o finančnú podporu pre realizáciu vašich dobrých nápadov pretavených do konkrétnych projektov.

Podporíme projekty zamerané na posilnenie a skvalitnenie života vášho farského spoločenstva, ale aj na ohlasovanie evanjelia tým, ktorí neveria či svoju vieru stratili alebo ju zanedbávajú.

Sebareflexiou

Pýtajme sa spoločne, ako viera v živého Boha ovplyvňuje každého z nás, skvalitňuje náš život, pomáha nám viac milovať resp. budovať a ozdravovať vzťahy v našom prostredí.

Za týmto účelom sme pripravili FORMULÁR S OTÁZKAMI na spoločnú pôstnu reflexiu..

Za ich vyplnenie počas pôstneho obdobia 2019 sa každému z vás chceme poďakovať malým darčekom, ktorý si môžete vybrať z viacerých ponúk. Zároveň ďakujeme veľkodušným darcom a sponzorom, ktorí sa podieľajú na ich zabezpečení.

FORMULÁR S OTÁZKAMI

na spoločnú pôstnu reflexiu


Pred jeho vyplnením si prosím pozorne prečítajte podmienky a bližší popis darčekov, z ktorých si bude potrebné resp. možné vybrať v priebehu vyplňovania formulára.


Podmienky

pre získanie darčeka za zapojenie sa do spoločnej pôstnej reflexie v rámci projektu Cesta obnovy života a vzťahov vo farnostiach Žilinskej diecézy.

  • do vypĺňania otázok v rámci spoločnej pôstnej reflexie sa môžu zapojiť iba ľudia s trvalým resp. prechodným pobytom na území Žilinskej diecézy od veku 15 rokov;

  • darček je určený pre každého, kto vyplní aspoň všetky otázky označené hviezdičkou vo formulári s otázkami na spoločnú pôstnu reflexiu do konca Pôstneho obdobia 2019;

  • každý si za vyplnenie otázok môže vybrať iba jeden darček, aj keby odoslal viacero vyplnených formulárov; na identifikácia bude slúžiť uvedenie vlastného telefónneho čísla a emailovej adresy.

  • niektoré z darčekov sú limitované počtom, a bude možné si z nich vybrať iba pokiaľ budú k dispozícii; po ich vyčerpaní budú vymazané z formulára;

  • na darček nevzniká právny nárok ani právo na náhradu v prípade nevyužitých darčekových pobytov či na prípadný servis alebo výmenu v prípade vecných odmien;

  • darčeky budú distribuované po skončení lehoty na vyplnenie otázok a spracovaní odpovedí resp. po ich dodaní sponzorom;

  • darčeky sú výrazom vďačnosti a symbolom radosti zo spoločného kráčania; ďakujeme všetkým darcom, ktorý sa podieľali na ich zabezpečení na túto príležitosť a prosíme o modlitbu za nich.

Bližší popis darčekov

Ročné predplatné časopisu Naša Žilinská diecéza


Časopis vychádza ako duchovno-spoločenský mesačník a prináša rôzne zaujímavé téme zo života cirkvi, nielen Žilinskej diecézy a venuje sa tiež dôležitým spoločenským témam. Nájdete v ňom rubriku kultúra, ale aj rubriku pre manželov a pre deti ako aj informácie o nových zaujímavých podujatia v rámci diecéze ako aj reportáže z dôležitých podujatí.

Je to hodnotný časopis pre celú rodinu. Viac o ňom ako aj pohľad do starších čísel z roku 2018 si môžete pozrieť na stránke www.nasadieceza.sk.

 

Darčekový poukaz na 1-dňovú duchovnú obnovu v Rodinkove s nocľahom a plnou penziou pre jednu osobu

Darčekový poukaz dáva možnosť účasti jednej osobe na duchovnej obnove v Rodinkove so začiatkom v utorok podvečer a ukončením v stredu popoludní. Účastníci duchovnej obnovy budú mať zabezpečené ubytovanie v 2-3 posteľovej izbe a plnú penziu zahŕňajúcu pondelkovú večeru a utorkové raňajky a obed.

Téma duchovnej obnovy: Hľadanie a rozlišovanie Božej vôle.

Termíny: 25.-26. jún a 24.-25. september 2019 + ďalšie termíny

Miesto konania: Dom prijatia pre rodiny - Rodinkovo, Belušské Slatiny, Beluša

Predbežný program duchovnej obnovy nájdete na stránke www.rodinkovo.sk

Poukaz môžete využiť pre seba alebo ako ním niekoho obdarovať.

Celodenný vstup do Aquarelax Dolný Kubín pre jednu osobu

Celodenný vstup zahŕňa Vodný svet a v lete aj vonkajší areál s ihriskami a trávnatou plochou. Veľký multifunkčný bazén pod základňou pyramídy má dĺžku 26 metrov a šírku 19 metrov. Hĺbka bazéna je od 110 do 130 cm. Teplota vody je 32 °C. Súčasťou bazénu a jeho okolia sú bublinkovače, masážna lavica pre 6 osôb, 3 masážne sprchy, vodný hríb, 6 masážnych trysiek, divoká rieka, hojdací záliv, ostrov, 2 vírivé vaňe s teplotou vody 36 °C, 4 vyhrievané lavice, 200 lehátok, 2 fontánky s pitnou vodou , 2 tobogány, dvojšmýklavka NIAGARA a relaxačná terasa na opaľovanie v letnej sezóne.

K dispozícii je aj plavecký bazén s dĺžkou 25 m, šiestimi dráhami a teplotou vody 27 °C.

Počas vstupu je možné si priamo namieste dokúpiť vstup do saunového sveta, kde nájdete infra saunu, fínsku saunu, parnú bylinkovú a parnú soľnú saunu, ochladzovací bazén, vírivku pre 6 osôb a relaxačnú miestnosť.

Viac informácií nájdete priamo na stránke Aquarelax centra www.aquakubin.eu

Hudobný CD album Len sa tak stíšim od speváčky Simy Martausovej - rodáčky zo Žilinskej diecézy


Obľúbená slovenská speváčka a skladateľka vydala už niekoľko hudobných albumov, z ktorých vám jeden ponúkame ako darček s názvom Na pravé poludnie. Sima na slovenskú hudobnú scénu oficiálne vstúpila v roku 2009 ako víťazka súťaže Gospel talent. Medzičasom sa stala jednou z najobľúbenejších a najhranejších slovenských speváčok, netají sa však svojím vzťahom k Bohu. Hudbou, ktorú tvorí, si vie získať všetky generácie.

Napísali o nej, že "je presným opakom namyslenej a nedotknuteľnej hviezdy - pôsobí ako normálne "dievča od susedov", pre ktoré sú najdôležitejšími hodnotami láska k ľuďom a k Bohu, slušnosť, skromnosť a pokora”.

Sama o svojej tvorbe tvrdí: "Ak niečo z mojich piesní vyžaruje, je to niečo, čo nepripisujem sebe; niečo, čo podľa mňa nie je ovplyvniteľné mojím chcením, ale skôr je to pre mňa dar zhora.”

Pred pár dňami získala jej pieseň prestížne umiestnenie v hitparáde Rádia Expres, keď sa jej pieseň Nenahraditeľná v poslucháčskom hlasovaní umiestnila na 3. mieste spomedzi 2019 súťažiacich piesní. Bolo to zároveň najlepšie umiestnenie zo všetkých slovenských skladieb, ktoré sa v hitparáde objavili.

Viac na: https://www.expres.sk/chart/2019-hitov/3031/sima-martausova-for-you-nenahraditelna/


Viac informácií o albume môžete získať napríklad na https://www.kumran.sk/hudobne/22056-cd-len-tak-sa-stisim-sima-martausova.html


Drevená tabuľka s textom požehnania rodiny a domácnosti

Veríme, že slová hymnu na lásku od svätého Pavla, z listu Korinťanom 13, 4-8 budú vzácnym duchovným sprievodcom pre každého, kto si tento darček vyberie.

Text je gravírovaný na dreve vo formáte preglejky s výškou 20,5 cm a šírkou 16 cm.


USB kľúč 32 GB s vygravírovaným vlastným menom alebo vybranými súradnicami zo Svätého Písma;


Fotografie sú zatiaľ ilustratívne. Druh kľúča sa nebude dať vybrať, ale môžete si zvoliť to, čo bude na kľúči vygravírované, buď meno alebo súradnice nejakého Vám blízkeho textu zo Svätého Písma.


Plátená nákupná taška s textom CESTA OBNOVY ŽIVOTA A VZŤAHOV a logom Žilinskej diecézy.


Plátená taška s potlačou loga Žilinskej diecézy a názvu projektu Cesta obnovy života a vzťahov je vhodná na nákupy alebo len tak, do mesta cez plece :-)
100% organická bavlna.

Gramáž 340 g/m². Rozmery 38 x 42 cm.


Kniha pre manželov a snúbencov: Duchovná obnova v teple domova.


Kniha, ktorá pôvodne vznikla v taliansku a jej autormi je tím manželov s kňazom, ponúka návod na prácu na vzťahu a na duchovnom dozrievaní manželov, ktorú pár môže urobiť aj samostatne. Kniha nemá len jedného adresáta, môže sa používať v rôznych situáciách napr. aj ako podklad pre prípravu stretnutí manželov vo farnosti.


Viac o knihe sa môžete dočítať TU.

Chcem sa zapojiť do pôstnej reflexie a vyplniť

FORMULÁR S OTÁZKAMINávrat späť