Synoda 2021-2023

Synodálneho výstupu za našu diecézuAKO byť synodálnou Cirkvou v misii?" AKO posilniť diferencovanú spoluzodpovednosť všetkých členov Božieho ľudu v misii?
Synoda a synodalita
Synoda a synodalitaVážení priaznivci synodálnej cesty Žilinskej diecézy,
Synodálny proces sa prehupol na kontinentálnu úroveň V júli 2022 synodálne tímy diecéz, eparchií a rehoľných spoločností ukončili prvú fázu synodálnych konzultácií a svoje výstupy zaslali na KBS k spracovaniu celonárodnej syntézy. 
Postrehy a vyjadrenia niektorých účastníkov Synodálneho tímu ŽD ktorí sa zúčastnili VI. stretnutia biskupov s laikmi, so zasvätenými osobami a s klerikmi, na tému „Ako byť synodálnou Cirkvou?". Stretnutie sa uskutočnilo 26. a 27. januára 2023 v Nimnici.
Vyjadrenie Synodálneho tímu Žilinskej di ...
Vyjadrenie Synodálneho tímu Žilinskej diecézy k DKEVstúpili sme do ďalšej fázy synodálneho procesu. 
Synoda - Dokument kontinentálnej etapy
Synoda - Dokument kontinentálnej etapy Milé sestry a bratia, milá mládež, drahí bratia kňazi, bohoslovci! Pozývame Vás k opätovnému rozlišovaniu toho, čo Boží ľud na celom svete v prvom roku synody vypovedal. K zamysleniu Vám zasielame preklad Pracovného dokumentu pre kontinentálnu etapu (DKE), ktorý s ...
Prezentácia Synodálnej syntézy Žilinskej die ...
Prezentácia Synodálnej syntézy Žilinskej diecézy 4.7.2022Otec biskup Tomáš Galis poslal po ukončení diecéznej fázy synody o synodalite na Konferenciu biskupov Slovenska 
Strana: 1 2 3
Strana 1 z 3