Zo života farností

Ekumenický týždeň v Žiline
Ekumenický týždeň v ŽilineVo štvrtok 25. januára zakončili Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov aj v Žiline.
Zriadenie nového dekanátu Turzovka
Zriadenie nového dekanátu Turzovka Pri slávnostnej sv. omši dňa 2. januára 2018 v Turzovke, ktorej predsedal žilinský biskup Tomáš Galis, bol prečítaním do platnosti uvedený ním vydaný biskupský dekrét o zmene hraníc Dekanátu Čadca a zriadení Dekanátu Turzovka. Týmto dekrétom sa farnosti Turzovka, Makov, Vysoká na ...
Novoročný koncert Chrámového spevokolu sv. Já ...
Novoročný koncert Chrámového spevokolu sv. Jána KrstiteľaDňa 7. januára 2018 o 16.00 h. sa vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Sučanoch uskutočnil slávnostný Novoročný koncert Chrámového spevokolu sv. Jána Krstiteľa z Vrútok. 
Prezentácia Mariánskych zástav
Prezentácia Mariánskych zástavDňa 10.10.2017 zorganizoval Miestny odbor Matice slovenskej pre svojich členov i pre priaznivcov histórie, návštevu Dubnického múzea, kde je výstava Mariánskych zástav. 
V malej dedine v srdci Európy postavili most  ...
V malej dedine v srdci Európy postavili most komunikácie a priateľstva V súčasnej dobe intolerancie spôsobenej najmä kultúrnymi rozdielmi, dokázali v malej dedine v srdci Európy – na Slovensku, zrealizovať projekt obnovy neskorobarokovej sochy, ktorá dokázala spojiť národy a vierovyznania.
Ľudové misie v Sučanoch
Ľudové misie v SučanochV dňoch 22. až 30. apríla 2017 sa vo Farnosti Sučany konali Ľudové misie pod vedením p. Michala Zamkovského CSsR a p. Martina Zanovita CSsR. 
1. výročie konsekrácie Kostola sv. Cyrila a Metoda v RadoliV sobotu 22. apríla 2017 sme slávili prvé výročie konsekrácie Kostola sv. Cyrila a Metoda v Radoli
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...
Strana 3 z 31