23. 03. 2018
Domov   >   Ostatné   >   Zamyslenia

Zamyslenie na Kvetnú nedeľu: Ďakujem!!!

Dnes svoj text začnem piesňou. Tu sú jej slová:

Protože mě máš tak rád, jak jen ty můžeš mít,
protože‘s mi svou chtěl dát nesmírnost zakusit.
Tak kdyby ses mě zeptal, kdo jsem,
místo svého jména vyslovím:
„Jsem jen díky, za všechno a stále díky, tobě dík."

Až mi zhasne slunce svit, budu zde končit,
v tobě budu stále žít, na věky v tobě žít.
A když se mě potom zeptáš, kdo jsem,
místo svého jména vyslovím:
„Jsem jen díky, za všechno a stále díky, tobě dík."

Pieseň môžeš nájsť na youtube – volá sa Vděčnost a autor je Pavel Jančík. Má chytľavú melódiu, ktorú sa môžeš ľahko naučiť. A potom spievať, spievať, spievať... Poznám ju roky a s manželkou si ju často spievame. No v týchto dňoch sa nám osobitne vynorila v srdciach... Akoby nám Boh chcel cez ňu pripomenúť, že na to, čo budeme vo Veľkom týždni prežívať, sláviť, pripomínať si, v podstate sa dá reagovať len jedným – vďačnosťou. Takou mimoriadnou – sami sa môžeme zmeniť na vďačnosť. Celé naše žitie sa môže stať jedným veľkým ĎAKUJEM. Je to nesmierne oslobodzujúce – lebo keď viem, že všetko je Božím darom, tak môžem ďakovať v šťastí i v nešťastí, v zdraví i v chorobe, unavený aj plný síl, v skleslej i skvelej nálade, pri úspechu aj zlyhaní...

Nevieme, čo nás v najbližšom týždni čaká. Nevieme, čo vymyslia politici, čo spáchajú zločinci, či na nás nedoľahne nejaká choroba alebo či sa nebude triasť zem... Ale vieme, že Boh za nás zomrel a vstal z mŕtvych, takže sa ničoho nemusíme báť a vždy môžeme Bohu hovoriť: „Som len ďakujem, za všetko a stále ďakujem, tebe ďakujem."

Skúsiš to? Postavíš tým pevnú hrádzu zlu... Budeš ako Boží bojovník vzdorovať útokom nepriateľa, ktorý nás chce zahltiť starosťami tohto sveta... A zažiješ nesmiernu radosť z vykúpenia. Staň sa vďačnosťou! Lebo Ježiš zomrel a vstal zmŕtvych!


CUBdomingoderamosbn.jpg


Na stiahnutie

25. 3. 2018.docNávrat späť