19. 10. 2013
Domov   >   Udalosti

ŽILINA: Krížová cesta sídliskom Solinky s biskupom Galisom

Na Veľký piatok putovalo sídliskom Solinky v Žiline približne 2000 veriacich po štrnástich zastaveniach krížovej cesty, ktorú viedol žilinský biskup Mons. Tomáš Galis...

Žilina 6. apríla - Na Veľký piatok putovalo sídliskom Solinky v Žiline približne 2000 veriacich po štrnástich zastaveniach krížovej cesty, ktorú viedol žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Posolstvo veľkonočných sviatkov je podľa neho Ježišova smrť a zmŕtvychvstanie. "Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného syna z lásky a prijal ho ako obetu lásky. Tým, že on sa obetoval za nás, stali sme sa cez neho adoptovanými božími synmi a dcérami," pripomenul biskup.

Farár farnosti Solinky Ján Hudec vysvetlil, že krížovú cestu po sídlisku Solinky absolvujú veriaci od vzniku farnosti v roku 1997. "Ľudia v tieto dni sú oveľa citlivejší ako inokedy. Mnohí už povedali, že keby nebolo tohto sprievodu na Veľký piatok, tak sa nepozberajú. Že to ich oslovilo a dnes prichádzajú do kostola," povedal.

V nesení zhruba 250 kilogramov vážiaceho kríža sa postupne vystriedalo viacero veriacich. "Snažili sme sa prejsť každý dvor a v každom urobiť zastavenie. Na začiatku krížovej cesty pozývame, aby sa ľudia zapojili do nesenia kríža. Mnohí prichádzali ako celé rodiny alebo s blízkymi. Po celej krížovej ceste sa striedajú a môže sa zapojiť, kto chce," doplnil Hudec.

 Návrat späť