18. 01. 2019

Výťažok z Primátorského punču putuje do Diecéznej charity Žilina

Žilinčania a návštevníci nášho mesta opäť raz prejavili svoju štedrosť a ochotu pomôcť dobrej veci počas adventného obdobia. 

Výťažok z tradičného Primátorského punču poputoval dnes do Domu charity sv. Vincenta v Žiline, ktorý poskytuje sociálne služby pre ľudí bez domova v rámci nízko - prahového denného centra a nocľahárne.

Symbolický šek v hodnote 597,07 eura prevzal z rúk žilinského primátora Petra Fiabáne riaditeľ Diecéznej charity Žilina Peter Birčák. Získané finančné prostriedky budú použité na vybavenie nocľahárne. „Veľká vďaka patrí všetkým obyvateľom i návštevníkom Žiliny, ktorí sa zapojili do tejto dobročinnej akcie a podporili tak myšlienku nezištnej pomoci druhým. Aj to je jeden z dôkazov, že naši občania sú solidárni a ochotní pomôcť ľuďom v núdzi. Verím, že tieto peniaze pomôžu tým, ktorí to najviac potrebujú," dodal po odovzdaní symbolického šeku primátor.

Vlani bola celá suma venovaná Nadácii Mesta Žilina, ktorá poskytuje pomoc zdravotne postihnutým, seniorom, chorým a bezmocným občanom v núdzi, ktorí potrebujú predovšetkým zdravotnú rehabilitáciu, či rôzne špeciálne pomôcky.

Barbora Zigová
hovorkyňa mestaNávrat späť