27. 11. 2018

Blízko pri človeku – uvádzame unikátnu výstavu fotografií

Slovenská katolícka charita v spolupráci s Diecéznou charitou Žilina predstavuje verejnosti sériu inšpiratívnych životných príbehov svojich klientov, 

ktorým napriek obrovským prekážkam a ťažkému osudu, dokázala pomôcť. Sedem príbehov si môžete pozrieť v priestoroch Biskupského úradu v Žiline do 7. decembra 2018.

Za každým človekom v núdzi je ťažký životný príbeh. Vie to aj Slovenská katolícka charita, ktorá sa na Slovensku stará o vyše 23 000 klientov. Dlhoročné skúsenosti s ľuďmi sa teraz Charita rozhodla priblížiť cez sedem skutočných životných príbehov.

  • „Teší nás, že môžeme po prvýkrát v takejto forme verejnosti predstaviť príbehy bežných, no zároveň neobyčajných ľudí, ktorí zažili pád na úplné dno, taký, ktorý si mnohí z nás ani nevieme predstaviť, našli v sebe silu bojovať, a túžiac po zmene sa rozhodli prijať našu pomocnú ruku," hovorí Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Každý zo siedmych dosiaľ nepoznaných, príbehov je bez prikrášlenia reálny. Svedectvá klientov i pracovníkov spracovala Charita nielen do textovej, ale aj vizuálnej podoby, pod taktovkou mladého talentovaného fotografa Adama Khaleda.

Výstavu fotografií uvádzame pri príležitosti sviatku sv. Alžbety Uhorskej, patrónky charity (17. november) a Svetového dňa chudobných (18. november).

Web k výstave – www.blizkopricloveku.sk
Návrat späť