05. 11. 2013

Stretnutie s posolstvom Matky Terezy v Čadci

Uplynulý víkend si v Čadci pripomenuli 20. výročie návštevy bl. Matky Terezy a otvorenie prvého domu Misionáriek lásky na Slovensku. Na oslavu sa Čadčania pripravili novénou k bl. Matke Tereze....

Uplynulý víkend si v Čadci pripomenuli 20. výročie návštevy bl. Matky Terezy a otvorenie prvého domu Misionáriek lásky na Slovensku. Na oslavu sa Čadčania pripravili novénou k bl. Matke Tereze. Bohatý program začal slávnostnou sv. omšou v piatok večer, ktorú v kostole sv. Bartolomeja celebroval kanonik Milan Kavor za prítomnosti viacerých rodákov kňazov a rehoľných sestier. V homílii pripodobnil sväticu k patrónovi dňa apoštolovi Matejovi a prezradil viaceré osobné zážitky zo stretnutia s Matkou Terezou. Po skončení sv. omše nasledovala modlitba pri hrobe sr. Doloris, misionárky lásky z Indie, ktorá je pochovaná pri kostole v Čadci.


V nedeľu popoludní sa Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca zaplnilo sympatizantmi a nasledovníkmi svätice z Kalkaty, aby si pozreli výstavu fotografii z jej návštevy, pripravenú jezuitom Ondrejom Gabrišom pod názvom „Prišla ku všetkým". Následne si pripomenuli posolstvo Matky Terezy v kultúrnom programe, ktorý bol spojený aj s prezentáciou rodákov kňazov a rehoľníkov z Čadce. Na záver programu sa všetci stretli na agapé, kde si v spoločnej debate spomínali na ovocie stretnutia so sväticou.

 

Modlitba k blahoslavenej Terézii z Kalkaty
Návrat späť