05. 11. 2013

Prvý Kresťanský futbalový klub

Domka Žilina v spolupráci so saleziánmi otvorí prvý Kresťanský futbalový klub ...

Domka Žilina v spolupráci so saleziánmi otvorí prvý Kresťanský futbalový klub určený predovšetkým pre chlapcov narodených v roku 2000 alebo neskôr. Záujemcovia sa môžu zapísať v priestoroch Oratória (vchod zo saleziánskej ulice vedľa autopredajne Auto Becchi) každý večer od 18:30 do 20:30 okrem soboty alebo už túto nedeľu 9. septembra od 15:30.
Podľa prezidenta novovzniknutého futbalového klubu Petra Ondreja, SDB prináša navštevovanie takéhoto klubu viacero druhov rozvoja. „Výhodou kresťanského klubu, ktorá sa ukázala v iných mestách, kde podobný futbalový klub funguje už niekoľko rokov, je rozvoj ako po telesnej stránke, tak aj po duchovnej. Mladý futbalista je tak trénovaný spolu so športom aj v čnostiach," uviedol Ondrej.

Prvý Kresťanský futbalový klub je, ako sa vyjadril generálny manažér Jakub Berthóty, možnosť realizácie sa vo futbale bez negatívnych lákadiel dnešnej spoločnosti. „V našom okolí vnímame množstvo chlapcov, ktorých baví futbal a radi by ho hrávali na súťažnej úrovni. Z vlastných skúseností však vieme, že prostredie obecných futbalových klubov na dospievajúcich často negatívne vplýva. Preto sme sa rozhodli poskytnúť veriacim chlapcom možnosť zahrať si súťažne futbal bez nadávania či alkoholu a osobne sa popri tom rozvíjať a nie upadať."
Členovia kresťanského klubu sa už teraz môžu tešiť na tréningy každý utorok a štvrtok o 15:30 hod., pričom ich neodmysliteľnou súčasťou budú aj formačné aktivity. V tejto sezóne ich čakajú i prípravné zápasy a turnaje. Poplatok za jednu sezónu (10 mesiacov) je 30 Eur, čo zahŕňa tréningy, dresy, údržbu ihriska a iné materiálne vybavenie.

Úvodný tréning sa uskutoční už 11. septembra 2012. Potrebnou výbavou sú kopačky. Rodičia členov klubu sú už teraz srdečne pozvaní na „rodičovské" stretnutie, ktoré sa uskutoční v nedeľu 16. septembra 2012 o 16:00 hod. Bližšie informácie o prvom KŠK je možné nájsť na internetovej stránke www.domkazilina.sk alebo e-mailom na 1kskzilina@gmail.com.Návrat späť