27. 03. 2014
Domov   >   Ostatné   >   Kostoly   >   Dekanát Žilina

Farský kostol Sedembolestnej Panny Márie (2005)

Farský kostol sa nachádza na sídlisku Vlčince medzi budovou pošty a OD Baumax. Tento novovybudovaný kostol, ktorého základný kameň posvätil pápež Ján Pavol II. pri svojej prvej návšteve Slovenska, je zasvätený Sedembolestnej Panne Márii. Je postavený v tvare písmen alfa (Α) a omega (Ω). Hlavným architektom projektu je Ing. arch. Štefan Krušinský, hlavným projektantom Ing. Alfréd Turčan.
Výstavba kostola začala v roku 1993. Po nejakom čase práce stagnovali, a to v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov, keďže išlo o pomerne náročný projekt.
Po úprave projektu (zmenšenie, zjednodušenie), od 12. 7. 1999 práce na stavbe pokračovali. V priebehu roka "vyrástli" múry, ako aj krov kostola a priľahlého objektu fary. V ďalších rokoch bola zhotovená strecha objektu, veža a vybudovali sa vnútorné priestory. Vo februári 2001 boli dokončené priestory fary. Dňa 24. 12. 2003 bola vo farskom kostole odslúžená prvá svätá omša - polnočná. Po dokončení interiéru, kostol dňa 22. 10. 2005 slávnostne posvätil J. E. Ján Chryzostom kardinál Korec.
Následne boli dobudované a dňa 15. 9. 2006 posvätené priestory pastoračného centra pod kostolom.

Kostol Vlčince námestie pred kostolom in ŽilinaNávrat späť