Domov   >   Ostatné   >   Zamyslenia

Zamyslenia

Zamyslenie na 6. veľkonočnú nedeľu: Som vyv ...
Zamyslenie na 6. veľkonočnú nedeľu: Som vyvolený! Celé dielo vykúpenia je o Božej iniciatíve. Ako to hovoria dnešné texty: „...nie my sme milovali Boha, ale ... on miloval nás" (1 Jn 4, 10);
Zamyslenie na 5. veľkonočnú nedeľu: Rat ...
Zamyslenie na 5. veľkonočnú nedeľu: RatolesťByť s Kristom. Nielen tak nejako, ale bytostne prepojení. Ako vinič a ratolesť. 
Zamyslenie na 4. veľkonočnú nedeľu: Jediný Sp ...
Zamyslenie na 4. veľkonočnú nedeľu: Jediný Spasiteľ Dnešné texty sú pre mňa nesmierne oslobodzujúce. Vnímam, že len Ježiš je Spasiteľ, on jediný. A k tomu skvelý spasiteľ – je totiž dobrý. Navyše dobrý pastier. Čo to všetko pre nás znamená?
Zamyslenie na 3. veľkonočnú nedeľu: Pok ...
Zamyslenie na 3. veľkonočnú nedeľu: PokánieMám pocit, akoby všetci traja hlavní protagonisti dnešných čítaní odpovedali na otázku, ktorú v žalme vyslovujú mnohí: „Kto nám ukáže šťastie?" (Ž 4, 7).
Zamyslenie na 2. veľkonočnú nedeľu: „Pokoj vá ...
Zamyslenie na 2. veľkonočnú nedeľu: „Pokoj vám!“Keby som mal napísať zoznam, čo všetko ma tento týždeň rozladilo, vykoľajilo, znechutilo, vyčerpalo a unavilo, myslím, že husto popísaná A4 by na to nestačila. 
Zamyslenie na Veľkú noc: Mlčať nes ...
Zamyslenie na Veľkú noc: Mlčať nesmieš!!!Po vypočutí evanjelia z Veľkonočnej vigílie si niekto možno povedal: „Bláznivé ženy! Idú k hrobu, no nezoberú so sebou nikoho, kto im odvalí kameň." 
Zamyslenie na Kvetnú nedeľu: Ďakujem!!!
Zamyslenie na Kvetnú nedeľu: Ďakujem!!! Dnes svoj text začnem piesňou. Tu sú jej slová:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ...
Strana 7 z 40