Domov   >   Ostatné   >   Zamyslenia

Zamyslenia

Zamyslenie na slávnosť Najsvätejšej Trojice:  ...
Zamyslenie na slávnosť Najsvätejšej Trojice: RodinaKeby som mal moc určiť deň, ktorý by bol v Cirkvi osobitne venovaný rodine, asi by to bola presne dnešná nedeľa – slávnosť Najsvätejšej Trojice. 
Zamyslenie na sviatok Zoslania Ducha ...
Zamyslenie na sviatok Zoslania Ducha Svätého: Znamenia„Boli všetci vedno" (Sk 2, 1). Modlili sa a čakali. Ježiš im prisľúbil Dar.
Zamyslenie na 7. veľkonočnú nedeľu: Túž ...
Zamyslenie na 7. veľkonočnú nedeľu: TúžbaTento text píšem viac pre seba ako pre iných. Som nespokojný. Na slávnosť Nanebovstúpenia Pána v čítaní zo Skutkov apoštolov zaznel prísľub:
Zamyslenie na 6. veľkonočnú nedeľu: Som vyv ...
Zamyslenie na 6. veľkonočnú nedeľu: Som vyvolený! Celé dielo vykúpenia je o Božej iniciatíve. Ako to hovoria dnešné texty: „...nie my sme milovali Boha, ale ... on miloval nás" (1 Jn 4, 10);
Zamyslenie na 5. veľkonočnú nedeľu: Rat ...
Zamyslenie na 5. veľkonočnú nedeľu: RatolesťByť s Kristom. Nielen tak nejako, ale bytostne prepojení. Ako vinič a ratolesť. 
Zamyslenie na 4. veľkonočnú nedeľu: Jediný Sp ...
Zamyslenie na 4. veľkonočnú nedeľu: Jediný Spasiteľ Dnešné texty sú pre mňa nesmierne oslobodzujúce. Vnímam, že len Ježiš je Spasiteľ, on jediný. A k tomu skvelý spasiteľ – je totiž dobrý. Navyše dobrý pastier. Čo to všetko pre nás znamená?
Zamyslenie na 3. veľkonočnú nedeľu: Pok ...
Zamyslenie na 3. veľkonočnú nedeľu: PokánieMám pocit, akoby všetci traja hlavní protagonisti dnešných čítaní odpovedali na otázku, ktorú v žalme vyslovujú mnohí: „Kto nám ukáže šťastie?" (Ž 4, 7).
Strana: ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ...
Strana 15 z 49