Domov   >   Ostatné   >   Zamyslenia

Zamyslenia

Zamyslenie na 11. nedeľu v cezročnom období:  ...
Zamyslenie na 11. nedeľu v cezročnom období: Božie dielaDvoma vecami ma zaskočili dnešné čítania. Prvou sú prejavy Božej moci – odlomí konárik zo stromu, zasadí ho a vyrastie z neho nový strom.
Zamyslenie na 10. nedeľu v cezročnom období:  ...
Zamyslenie na 10. nedeľu v cezročnom období: Boj so zlomDiabol existuje. Jasne to vyplýva z dnešných čítaní. Je to mocná bytosť, nesmierne zlá. Stelesnené zlo.
Zamyslenie na 9. nedeľu v cezročnom období: S ...
Zamyslenie na 9. nedeľu v cezročnom období: Slobodný či otrok?Čo sa smie robiť v sobotu? Aj takúto otázku môžu vyvolať dnešné čítania ako reakciu na otázku farizejov,
Zamyslenie na slávnosť Najsvätejšej Trojice:  ...
Zamyslenie na slávnosť Najsvätejšej Trojice: RodinaKeby som mal moc určiť deň, ktorý by bol v Cirkvi osobitne venovaný rodine, asi by to bola presne dnešná nedeľa – slávnosť Najsvätejšej Trojice. 
Zamyslenie na sviatok Zoslania Ducha ...
Zamyslenie na sviatok Zoslania Ducha Svätého: Znamenia„Boli všetci vedno" (Sk 2, 1). Modlili sa a čakali. Ježiš im prisľúbil Dar.
Zamyslenie na 7. veľkonočnú nedeľu: Túž ...
Zamyslenie na 7. veľkonočnú nedeľu: TúžbaTento text píšem viac pre seba ako pre iných. Som nespokojný. Na slávnosť Nanebovstúpenia Pána v čítaní zo Skutkov apoštolov zaznel prísľub:
Zamyslenie na 6. veľkonočnú nedeľu: Som vyv ...
Zamyslenie na 6. veľkonočnú nedeľu: Som vyvolený! Celé dielo vykúpenia je o Božej iniciatíve. Ako to hovoria dnešné texty: „...nie my sme milovali Boha, ale ... on miloval nás" (1 Jn 4, 10);
Strana: ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ...
Strana 13 z 47